in

Ivana Helsinki esitles Moekuulutajal kevadsuvist kollektsiooni

9. märtsil oli kõikidel moehuvilistel ainulaadne võimalus näha Moekuulutaja moeürituse lavadel Tartu Kaubamaja keskuses Soome päritolu rahvusvahelise kõrgmoebrändi Ivana Helsinki loomingut uuest kevadsuvisest kollektsioonist „Mourning sun Motel“.

Ivana Helsinki on üks kuulsamaid Skandinaavia päritolu moebrände maailmas ning ainus, mille looming on jõudnud nii  Pariisi kui ka New Yorgi moenädalate ametlikku showkalendrisse.

Ivana Helsinki kollektsioone tuntakse kui modernselt romantilisi igapäevarõivaid, mis ühendavad endas slaavipärase melanhoolsuse ning skandinaavia disainile omase minimalismi. Ivana Helsinki peadisaineri Paola Suhoneni uut kevad-suvi 2013 kollektsiooni „Mourning sun Motel“ iseloomustavad Ivana Helsinkile omased suured ja tumedad lillemustrid, mis mõjuvad samaaegselt nii süngelt kui ka kergelt ja suviselt.

Ivana Helsinki moebränd asutati 1998. aastal õdede Pirjo  ja Paola Suhoneni poolt. Ivana Helsinki peadisainer ja loomingu autor Paola Ivana Suhonen on Helsingis sündinud disainer, artist ja filmitegija, kes on varasemalt disaini vallas teinud koostööd väga erinevate brändidega alates Googlest ja Coca-Colast kuni Topshopi ja Swarovskini.