in

Innovatsioon: Eestis avati maailma esimene mobiiliga lukustatav jalgrattahoidja

Täna avati Ülemiste Keskuse ees turvaline jalgrattahoidja, kus parkimiseks on tarvis üksnes mobiiltelefoni. Innovaatiline parkla on tasuta ning projekteeritud Eesti ettevõtte Bikeep OÜ poolt.

Teadaolevalt on tegemist maailma esimese omataolise turvalise jalgrattahoidjaga, kus ei ole lukustamiseks vaja kaasas kanda rattalukku. Täna avatavas hoidjas on esialgu ruumi viiele jalgrattale ning turvaliseks lukustamiseks piisab ühest kõnest parkla numbrile, teenus on ratturile tasuta.

Bikeepi müügidirektori Mikk Mosese sõnul on lähiaastate eesmärgiks muuta jalgrataste parkimine lihtsaks ning turvaliseks terves Eestis ja liikuda ka välisturgudele. “Parkla mehhanismid on tugevast terasest ning turvalisust lisavad ka meie koostööpartnerid If Kindlustus ja Securitas: If toetab meid hoidja kindlustamisega ning Securitas reageerib koheselt parklas tekkinud häiresignaalile ja jälgib videopilti. Kui täna tegeleme esimeste hoidjate püstitamisega Eestis, siis ekspordile suunatud ettevõttena valmistume varakult ka välisturgudele liikumiseks,” lisas Kõiv.

2012 aasta Juunis asutatud Bikeep võistleb hetkel Ajujaht 2013 finaalis esikoha nimel ning juba tuleb ka tellimusi täita ja jalgrattahoidjaid paigaldada nii Eestis kui ka välisriikides.

Fotol mobiilselt lukustatavad jalgrattahoidjad Ülemiste Keskuse ees.

544323_241901875948186_980491492_n