in

Galerii: Tiina Talumehe couture kollektsiooni esitlus

24.aprilli õhtuhämaruses rullus Mustpeade maja renessansihõnguliste seinte vahel lahti Tiina Talumehe moestuudio kevadsuvise couture kollektsiooni „Inglite aeg“ lugu. Jutustus, milles kohtusid palju näinud maja ajalugu ja romantiline, kohati isegi tütarlapselikult süütu stiil.

Olles jätnud seljataha tormilise mere jäise rõskuse, andis uue kollektsiooni puuviljavärske koloriit aimu kauaigatsetud suve ligihiilimisest. Suve, mille peaosa oli mängida õrnal linal, naiselikul pitsil, roosal unelmal ja päikselisel kollasel. Ingellike krepplokkide taustal sammusid vaoshoitud musta ning liivakarva toonide iluks ka pärlitega kaunistatud külluslikud lillemustrid. Kooslus, mis sulatas veel viimasedki jäljed pika talve tekitatud tühimikust. „Inglite aeg“ oli kummardus kevadele, aplaus uuele algusele.

“Kevadsuvises kollektsioonis oli minu jaoks ennekõike oluline esile tuua rikkumata, loomulikku ja harmoonilist ilu, mis põimiks endasse nii kevadise puhtuse kui ka värskuse taassünni. Kes iganes tunneb endas ära ingellikult süütu olemuse, ongi naine kellele mõeldes sai “Inglite aeg” loodud,“ sõnab Tiina.

Figuuri paitavate puuvillapitsist, linast ja siidist kleitidega käsikäes astusid laval ka Tiina Talumehe moestuudios valminud ehted – klaaskommile sarnaselt õrnad ning kunstnikule omaselt elegantsed. Moestuudio on valmistanud ehteid juba paar aastat ja läbivate materjalidena kasutatakse mageveepärleid, värvitud marmorit, Swarovski kristalle, oonüksit ning opaali. „Mulle endale meeldivad silmatorkavad ehted – pigem üks võimas kee kui 10 iseloomutut ketikest. Samuti puhkab silm mastaapsetel kõrvarõngastel, mida olen varem endalegi otsinud ja kuna ei leidnud, siis tuli neid lihtsalt ise valmistama hakata,“ kommenteerib Talumees.

Kollektsiooni „Inglite aeg“ esitlusel hoolitses modellide välimuse eest L’Oréal, joogiga kostitas Xante ning värskendust pakkus Vichy vesi.

Tiina Talumehe kevadsuvise kollektsiooni esitlus kutsutud külalistele leidis aset 24.aprillil Mustpeade maja ajalooliste seinte varjus.