in

ERKI Moeshow konkurss on teel!

Tõepoolest, ei jää ka sel aastal tulemata – juba 28. korda jõuab publiku ette Eesti suurim avalik moeüritus ERKI Moeshow. ERKI ootab kõiki loomingulisi ja hakkajaid noori osalema, kel on peas pöörased ning meeletult ambitsioonikad disainiideed. Kavandite esitamine ERKI Moeshow’le algab 9. märtsil ning kestab 23. märtsi kella 16.00-ni!

ERKI Moeshow on enda 33 toimumisaastaga jõudnud tasemele, kus tollase Eesti Riikliku Kunstiinstituudi aulast on välja kasvanud multiüritus, kuhu koondub nii disain, video, valgus- ja helikunst, koreograafia ning performance. Lisaks kohalikele säravamatele noortele tegijatele on esindatud ka tudengid välisriikidest. Viimastel aastatel kuni 1500 inimeseni küündinud publikuarv kinnitab, et üritusel on meeletul hulgal austajaid ning vaid kitsale moeseltskonnale suunatud üritusest on asi kaugel.

Üritusega on seotud ligi 200 modelli ning lavalt käib läbi 25 erinevat kollektsiooni. ERKI lavalt on oma karjääritee alguse saanud mitmed tänased moedisaini tipud Eestis: näiteks Xenia Joost, Aldo Järvsoo, Reet Aus, nimekiri on pikk. Seekordset üritust ilmestab ka Eesti Kunstiakadeemia 100. sünnipäev, millega on seotud ka ERKI Moeshow seekordne moto.

“ERKI on Eesti noorte moetalentide üks esimesi peatuseid ja tuleproove teekonnal enese kaardilepanemiseks ning korraldustiim teeb kõik selleks, et rada ürituse lavale oleks väärtuslik ja kogemusterohke,” kinnitab ERKI Moeshow 2015 peakorraldaja Janela Peterson. Selleaastase ERKI Moeshow temaatika on „ERKI on teel”.Lisaks kaunile pealispinnale peegeldub selgelt ka protsess, mille abil jõutakse publiku silme ette toodava etenduseni. Käesoleval aastal leiab ERKI Moeshow aset 30. mail.

Vaata ka ERKI Moeshow 2015 konkursi videot: http://youtu.be/O5JDe1TJMDU

 Lisainfo: http://www.erki.artun.ee

 

POP-UP pood 2014. Foto-Keilit Aedma

Kautor-Taavi Turk.ERKI 2014. Foto-Ardo Kaljuvee

Kautor-Taavi Turk. ERKI 2104. Foto-Vladimir Ljadov

Kautor-Krete Beljajev. ERKI 2014.Foto-Dmitri Korobtsov

Kautor-Hanna Harin. ERKI 2014. Foto-Marianna Gunja

ERKI 2014. Foto-Ardo Kaljuvee4

ERKI 2014.Foto-Marianna Gunja

ERKI Moeshow

Kautor-Anna Jelizarjeva. ERKI 2014.Foto-Ardo Kaljuvee

Kautor-Hanna Harin. ERKI 2014. Foto-Dmitri Korobtsov