in

Eestit esindavad Londoni moenädalal neli noort disainerit

Žürii, koosseisus Eesti Disainikeskuse ja Briti Nõukogu esindajad ning Eesti Kultuuriesindaja Londonis valisid välja neli noort disainerit, kes esindavad Eestit International Fashion Showcase 2014 Londonis.

Eesti väljapanekul Londoni moenädala raames veebruaris 2014 astuvad üles: Marit Ilison (projekt “Magada tahaks” / “Longing for sleep”), Kärt Põldmann (naiste käsitöökingad), jonurm (meeste parkad ja unisex seljakotid), Sille Sikmann (meeste aksessuaarid).

“Arvestasime otsuse tegemisel ka Briti Nõukogu poolsete soovituste ja nõuannetega, sest nemad oskavad näha tervikpilti ja just Londoni poolset nägemust Eesti disainist,” kommenteerib Eesti Disainikeskuse projektijuht Sirli Nõmm. “Kõik väljavalitud disainerid on noored, tugevad ja eriilmelised ning täiendavad üksteist, mitte ei konkureeri,” lisab Nõmm.

2013. aasta Eesti väljapanek pälvis rahvusvahelise žürii poolt IFS peapreemia Emerging Talent Award 2013. Eesti väljapanekul Horse Hospitalis esitlesid oma värsket loomingut neli Eesti disainerit: Kadri Kruus, Kristina Viirpalu, Karl Annus ja Kristian Steinberg. Näituse kujunduse autor oli Helen Sirp.

2014. aasta IFS toimub Londonis ajavahemikul 13.-18. veebruar. Eesti väljapaneku täpne asukoht täpsustub novembri jooksul.

Kärt Põldmanni looming. Foto: Iris Kivisalu
Kärt Põldmanni looming. Foto: Iris Kivisalu

Loe ka meie intervjuud kingadisainer Kärt Põldmanniga siit!