in

EESTI MOE FESTIVAL ALUSTAB

5.-10. juunini toimub Tartus uus moehuviliste elustiilifestival EFF (lühend inglisekeelsest nimest Estonian Fashion Festival), mis ühendab kolm Lõuna-Eesti suurimat moeetendust – Antoniuse moeetendus, Mood-Performance-Tants ja OmaMood – ning liidab neile linnatäie moodsaid ettevõtmisi. Moega seotud ajaviidet jagub Tartus kõigile: toimub moeturg, vaadata saab MoeKunstiKino, nautida näitusi ja öelda sõna sekka temaatilistel aruteludel. Tegevust täis päevasid jäävad lõpetama meeleolukad peod.

EFFi etendustele kandideerima oodatakse kõiki oma loometee alguses olevaid disainereid, kes soovivad oma loominguga laiema publiku ette astuda ning jõuda ka rahvusvahelise tuntuseni. Moeetenduste reglementidega tutvuda ja registreeruda saab kuni 19. märtsini aadressil www.fashionfestival.ee

Mood-Performance-Tants 5. juunil

Tartu Kõrgema Kunstikooli õuel

Tartu Kõrgema Kunstikooli moeetenduste seeria Mood-Performance-Tants (MPT) tähistab sel aastal juubelit, lavastus toimub juba 20. korda! Ainulaadne moeetendus ühendab kunstipärase moe, tantsu ja performance’i dekoratsioonide ning muusikalise taustaga. Juubelipidustusteks tullakse esmakordselt lavastusega tagasi sinna, kust üritus ise ja loominguliselt moekad ideed alguse saavad – etendus toimub Tartu Kõrgema Kunstikooli õuel.

OmaMood etendus 6. juunil

Eesti Rahva Muuseumis

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia algatatud OmaMood toimub sel aastal juba 6. korda. OmaMood asetab rahvusliku käsitöö elemendid modernsesse rõivamoe konteksti, rääkides niiviisi iga kord uue, oma moodi loo – sellest ka etenduse pealkiri.

OmaMood sai alguse rahvusliku tekstiili eriala lõpuetendusena, kus esitletakse tekstiilidisaini ja aksessuaare. Nüüdseks koosneb moeetendus nii lõputöödest kui ka avaliku konkursi läbinud autorite kollektsioonidest.

Antoniuse moeetendus 7. juunil

Eesti Rahva Muuseumis

Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatav Antoniuse moeetendus toimub kuuendat aastat ning on üheks olulisemaks noorte moeloojate väljundiks Lõuna-Eestis. Etendus on suunatud kantava moedisaini ehk valmisriiete demonstreerimisele, mida on võimalik skaleerida eri suurustesse ning millel on selge müügipotentsiaal.

DISAINERITELE

Ootame kõigile kolmele eriilmelisele moeetendusele osalema disainereid, kes on alles oma loometee alguses, ent tunnevad end juba nii kindlalt, et soovivad oma loominguga laiema publiku ette astuda. Kutsume disainereid nii Eestist kui kaugemalt tutvuma moeetendustega ning registreeruma!

Registreeruda ja kavandeid saata saab kuni 19. märtsini 2018 www.fashionfestival.ee EFF täielik programm avalikustatakse märtsis.