in

Eesti loomingu päev toob kodumaise disaini Tartu Kaubamajja

Homme, 12. oktoobril toimub Tartu Kaubamajas Eesti loomingu päev, kus on väljas rohkem kui 20 erineva Eesti disaineri looming, teiste hulgas Xenia Joosti, Jaana Varkki ja KalleHT rõivad ning Helen Valk-Varavini kaunis ehtekunst.

Eesti loomingu päeva korraldab Disainimaja koostöös Tartu Kaubamajaga teist aastat. „Eesti loomingu päev toimus esimest korda Tartu Kaubamajas eelmisel aastal ning on muutumas meie jaoks juba kenaks traditsiooniks. Erinevalt tavapärastest moe- ning disainiturgudest on huvilistel võimalik näha laiemat tootesortimenti. Lisaks moele ning ehetele saab tutvuda kodumaise kosmeetika, kodusisustustoodete ning keraamikaga, ära pole unustanud ka pere kõige pisemaid,“ ütles Disainimaja juhataja Hedviga Vei.

Eesti loomingu päev toimub reedel, 12.oktoobril Tartu Kaubamaja 3.korruse aatriumis. Üritus algab kell 12.00 ning kestab kuni 18.00. Kogu päeva vältel saavad kõik soovijad suhelda autoritega, tutvuda nende loominguga ja soetada endale disainitooteid. „Tegemist on üritusega, mis on huvitav nii ostjale kui ka autorile endale. Eesti loomingu päev annab hea ülevaate sellest, kes Eesti disainimaastikul hetkel toimetavad ning mis Eesti loomingus hetkel õhus on,“ ütles Vei.

Eesti loomingu päeval on väljas disainitooted, ehted ja rõivad järgmistelt autoritelt, butiikidelt ja salongidelt: Be Lucky, Evelini Moesalong, Pille Patak, Liina Noorlaid, Tuuli Vahesaar, Kerli Pajusaar, Kujunduskuurort, Merlin Lõiv, Jane Kanter, Sirje Rump, Marilin Kindsiko, KalleHT, Jaana Varkki, Xenia Joost, Disainimaja, Les Petites, Misu, Trükimuuseum, Marge Litvinova, Helen Valk-Varavin, Ontic Minerals, Kristel Sergo ja Rosee Naturals.