in

Eesti Kunstiakadeemia moetudeng Vilniuse moenädalal

Mados Infekcija(Fashion Infection) on prestiižne moefestival, mis sai alguse 1999. aastal. Üritus koosneb erinevatest moeshowdest, seminaridest, showroomidest ja näitustest kolmel päeval.

Eesti noor disainer Hans Henrik Vallimäe disainerinimega Hans Schwarz jäi sõelale juba detsembris toimunud eelüritusel Mados Injekcija(Fashion Injection). Põhiüritusele kandideerijatest valiti tol korral välja 12 seast 3 silmapaistvamat, kellele anti võimalus esitleda oma terviklikke kollektsioone Vilniuse Moenädalal.

Hans Schwarzi (sea)gripist ning meeste olemusest inspireeritud kollektsioon kannab pealkirja ”H1N1(HORNY1NYMPHO1)”. Erksad värvid, julgete motiividega kudumid, psühhedeelsed kangatrükid ning hullumeelsed modellid – kõik need märksõnad iseloomustavad disaineri lavale toodud meestekollektsiooni. Rõivakangaste digitrüki disaini on loonud Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini tudeng Sandra Pihlak.

Mados Infekcijal on Eesti moeloojatest varasematel aastatel osalenud Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre, Ivo Nikkolo ning Kristel Kuslapuu.

Pressiteade 27.03.2012