in

Eesti Juurte Juurde:”Koo-Koon” ärgates kodus

Olude sunnil oleme me kõik maganud nendest sünteetilistes, sahisevates ja olgem ausad, üpris ebameeldivates ja  visuaalselt just mitte eriti nauditavates magamiskottides. Ei olnud ju mõnus? Kuidas oleks ärgata kodutundega?  Värske ja virgena, valmis kogema uut päeva.

Eesti Disainerite Liidu poolt välja kuulutatud disainikonkursil “Eesti Juurte Juurde!” osalenud tööd pakkusid lustakat ning praktilist disaini. Globaliseerumise ja massikultuuri ajastul on põhjust aina rohkem tagasi vaadata  minevikku. Kultuuripärand on meie identiteedi osa ja alus, esemeline kultuur on igal maal omanäoline, see  eristab meid teistest rahvustest, seda peab oskama hinnata ja hoida.

Disainer Liina Viira konkursitöö “Koo-Koon” on soe, armas ja tähenduslik.  Lambavillasest lõngast, kodumaise kudumina valmistatud magamiskott, kaasaskantav magamisase. See kaitseb külma eest, samal ajal ventileerib ehk hingab, garanteerides mõnusa olemisepuhkehetkedel. Rahvuslike vöömustrite stiliseeringud kaitsevad unesegajatest krattide-pättide paheliste  rünnakute eest. Kõlab ju hästi?

Koo-Koon. Foto: erakogu
Koo-Koon. Foto: erakogu