in

Eesti edukaim moeblogija Merily Leis aka SequinMagazine näeb end tulevikus moeka copywriterina

Kindlasti teate kõik nukuliku stiiliga Merilyt, kes peab kõige edukamat kodumaist blogi Sequinmagazine.  Uurisime mida arvab ta kodumaisest blogimaastikust ning millised on tulevikuplaanid.

1.Merily, räägi endast natukene. Milline inimene sa oled?
Kõige paremini iseloomustab mind ilmselt sõna – perfektsionist. Kui ma tean, et ei suuda midagi sooritada täiuslikult ning kõige paremini, ei vaevu ma seda üldse ettegi võtma. Hetkel olen keskkooli lõpuklassis ja kooli kõrval tegelen moe ning fotograafiaga.

2. Mida plaanid edasi teha peale keskkooli?
Peale keskkooli on mul plaanis Eestis aastake ennast täiendada ja tegeleda erinevate projektidega, mille jaoks kooli lõpetamise kõrval aega pole leidnud. Ja seejärel soovin minna Eestist väljapoole, et õppida reklaamindust.

3.Kellena näed end tulevikus töötamas?
Kui veel paar aastat tagasi olin ma täiesti veendunud, et minu tulevik on lähedalt seotud moega, siis mida aeg edasi, seda enam ma mõistsin, et see ei ole päris see, millega ma ennast nii tihedalt siduda sooviksin. Ma armastan moodi, aga mulle meeldiks pigem olla hästi riietuv copywriter.

4. Sul on väga populaarne blogi, kaua oled bloginud?

[to_like id=”4024″]

Alustasin blogimisega aastal 2008, kui olin 14-aastane.

5. Milliseid võimalusi oled saanud tänu blogile?
Kõige meeldejäävam võimalus, mis tänu blogile on avanenud, on kindlasti New Yorgi ning Conde Nast’i külastamine, kus sain osa ajakirja Teen Vogue valmimisprotsessist, nägin ühe suure ajakirja telgitaguseid ning kohtusin mitmete põnevate inimestega.
Just uued tutvused ongi need, mida ma kõige rohkem hindan. Tänu blogile võtsid näiteks minuga ühendust ajakirja Circus Fashion koostajad, kellega avanes võimalus sõita Kihnu saarele, et jäädvustada kohalikku riidekunsti. Olen olnud nii kaamera ees, taga kui ka stilisti või disaineri rollis ning tutvunud mitmete Eesti andekate fotograafide, modellide, disainerite, teiste blogijatega. Ilma Sequin Magazine’ita poleks mul neid võimalusi avanenud.

6. Pead oma veebpäevikut kahes keeles, inglise ning eesti.  Kas arvad, et sul oleks sellised pakkumised avanenud kui oleksid ainult emakeeles  kirjutanud?
Kindlasti on kahes keeles kirjutamine minu lugejaskonda suurendanud ning see toob kaasa ka rohkem pakkumisi, kuid kuna mu blogi põhiosaks on siiski pildid ja tekst on rohkem lisaväärtus, arvan, et keel ei mängi mu blogis väga suurt rolli.

7. Millised on sinu enda lemmikud blogid ning mida arvad kodumaisest blogimaastikust?
Kui ma blogimisega alustasin, ei olnud Eestis peaaegu ühtegi moeblogi ning need mis eksisteerisid, olid üsna välja surnud. Nii et sellega võrreldes, on hetkel blogimaastik üsna kirju ja igaüks leiab endale kindlasti mõne blogi, mida jälgida. Ise loen ma väga mitmeid Eesti ning välismaa moeblogisid, lisaks armastan imeliste piltidega kokandus või DIY blogisid.

8.Kust ostad peamiselt oma riideid ning mida arvad kiirmoest?
Minu riidekapp on väga kirju nii stiilide kui brändide koha pealt. Varem shoppasin üsna tihti kaltsukates, kuid see on väga aeganõudev tegevus ja viimasel ajal olen neisse kahjuks vähem sattunud. Ometigi on mul väga palju imelisi kaltsuka ning vintage leide, mida ma armastan kanda koos disainerriiete või kiirmoe toodanguga. Minu jaoks ei ole oluline, kust riie pärineb, kui see mulle meeldib. Kiirmoe kandmine on üsna keskkonnavaenulik, kuna esemed ei ole mõeldud kandmiseks üle ühe hooaja. Selle tõttu puudub neil selline väärtus, nagu on näiteks vintage riietel. Kuid brändid nagu Zara, H&M, jne. on hea ja odav võimalus riietega eksperimenteerimiseks.

9.Kes on su lemmikud (moe)kunstnikud nii välismaalt kui eestist?
Eesti moedisaineritest meeldivad mulle väga Lilli Jahilo looming ning Tanel Veenre ehted. Välismaistest ootan alati suure huviga Christopher Kane’i, Elie Saab’i ja Alexander McQueen’i Sarah Burton’i kollektsioone.

10. Millised sõnad iseloomustavad Eesti moedisaini?
Eestis on väga palju häid moedisainereid ja nende looming on väga kvaliteetne. Vahel tundub, et puudu jääb julgusest ja omapärast, kuid see loomulikult ei kehti kõigi kohta. Mulle meeldib, et Eesti moedisaini on hakatud rohkem väärtustama ning loodetavasti paneb see ka disainerid rohkem pingutama ja loovamalt mõtlema, sest potentsiaali meil on.

11.Kas sul on olnud elu jooksul nö moeapse ning praegu tunned siiani pisut piinlikust tagasi mõeldes?
Loomulikult! Aga võtan neid kui õppetunde ning ei kahetse eksperimenteerimist.

12. Mida arvad eestlaste riietumisstiilist ning  mis oleks sinu soovitus, et olla stiilsem?
Üldmuljes on eestlaste riietumisstiil üsna üksluine ja igav. Osalt tuleneb see sellest, et meie kaubavalik ei ole nii mitmekesine, kui suurlinnades, teisalt tundub mulle, et inimestele meeldib pigem massi sulanduda, kui välja paista. Selleks, et olla stiilsem, on ainult üks valem, tuleb riietus läbi mõelda, mitte visata selga see, mis ette juhtub. Tuleb aru saada, et riietusel on suur võim ning seda saab ära kasutada.

[/to_like]