in

Eesti disainerid noppisid Londonis maineka auhinna

sd

Juba teist aastat osales Eesti British Fashion Council’i algatatud projektis International Fashion Showcase.  Tõusvaid disainitalente tutvustavaid näitusi ja installatsioone avati Londonis kokku 27 riiki üle maailma, mille hulgast valis moeprofessionaalidest koosnev žürii võitja, milleks osutus Eesti moedisainerite väljapanek FreshEst presents: Ministry of Creative Affairs.

“Eesti väljapanek jättis kõigile žüriiliikmetele kustumatu mulje. Meid võlus näituse puhul eelkõige see, et kogu tervik kajastas Eesti ja Eesti disainerite loomingut kõige ehedamal kujul ja silmnähtavalt oli selle saavutamiseks tehtud väga palju tööd,” sõnas Sarah Mower preemiat üle andes.

Briti Nõukogu ja Briti Moenõukogu koostöös välja antav auhind on üks olulisemaid tunnustusi, mis Eesti moedisaineritele ja Eesti disainile laiemalt osaks on saanud. „Talentidest Londonis puudus ei ole ja disaineril seal läbi lüüa on väga raske. JHelen Sirp, Kristina Viirpalu, Karl Annus ja Kadri Kruus.Copyright British Council, fotograaf Agnese Sanvito.ust seetõttu oli meile oluline Showcase´il väga tugeva kontseptsiooniga esineda. Võit 27 riigi hulgas on tunnustuseks ühelt poolt Eesti disainerite kõrgele tasemele ja teiselt poolt hädavajalik, et oluliste inimeste – meedia, sisseostjate ja blogijate – tähelepanu saavutada“, selgitab Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas.

Londoni maineka kunstigalerii näitusel võib näha nelja Eesti disaineri kätetööd: Kadri Kruus (nahast aksessuaarid), Kristina Viirpalu (naisterõivad), Karl Annus (puidust prilliraamid) ja Kristian Steinberg (meesterõivad). Londoni Saint Martinsi moekooli magistrant Helen Sirbi kujundatud väljapanek kujutab audiovisuaalset jutustust, mis hõlmab liikuvaid pilte ja lavakujunduslikke elemente.

Moeloojate loomingust inspireerituna sündis ka muinasjutuline moefilm “After Beyond”, mille esmaesitlus toimus samuti näituse avamisel. 20 külmakraadiga Eesti pakases moefotograaf Indrek Arula poolt üles võetud filmil on ka unikaalne helimaastik, kus visuaalsete filmikaadrite pikslid on teisendatud elektroonilisteks meloodiateks.

Eesti näitus FreshEst esitleb: Ministry of Creative Affairs on avatud 15.-19. veebruaril kell 12-17 Horse Hospitalis aadressil Colonnade, Bloomsbury, London.