in

EBS ja EKA ühendasid jõud

Kevadsemestri alguses said Loomeinkubaatoris kokku Eesti Kunstiakadeemia  ja Estonian Business School’i tudengid – algamas oli esmakordne kahe kooli vaheline ühisprojekt “8 sammu disainist ettevõtluseni”. Kaheksal reedel saadi kokku ja kuulati põnevaid loenguid kuidas müüa oma disaini ning selle eest kasumit teenida.

Loenguid käisid pidamas oma ala kogenud professionaalid nagu näiteks Lilli Jahilo, kes rääkis tudengitele, kuidas ta oma moemärgi lõi ning mis rõõmud ja mured sellega kaasnesid, Garage48 korraldaja Hannes Lents käis Loomeinkubaatoris aga rääkimas oma kogemustest ärimaailmas ja sellest, kuidas ja miks tuleks luua omale võimalikult suur kontaktvõrgustik.
Peale kaheksat põnevat loengut pidid EKA ja EBS’i tudengid koostöös korraldama sisseostjate päeva, mis toimus 15. mail Baltika moelaval.


Projekti alguses moodustati 5 tiimi iga EKA moedisaini bakalaureuse lõpetaja ümber, kelle ülesanne oligi sisseostjate päeval oma loomingut võimalikult hästi esile tuua.
Üritus oli edukas ja peale sisseostjate ja niisama huviliste tulid EKA lõpetajate lõpukollektsioone uudistama ka seniseks juba kuulsad disainerid nagu näiteks Antonio, Lilli Jahilo ja Xenia Joost.
Projekti algataja, EKA moedisaini osakonna juhataja, Vilve Unt kommenteeris peale ürituse lõppu : “Ma olen väga õnnelik, et see projekt teoks sai. Ma olen juba aastaid soovinud, et EKA ja EBS teeksid omavahel koostööd ja nüüd lõpuks saigi mu unistus  teoks. “

Kogu projekt ja eriti sisseostjate päev andis EBS’i ja EKA tudengitele hea kogemuse moeürituse korraldamisest ja koostöö tegemisest väga erinevate inimeste ja isiksustega.
EBS’i loomemajanduse tudeng Anete Palmik lausus peale ürituse lõppu : “Nautisin kogu projekti ja olen väga tänulik, et selline üritus toimus- see uus kogemus tuleb kindlasti tulevikus kasuks. Oli tore tundma õppida uusi inimesi ja ühise eesmärgi nimel koos töötada ka läbi konfliktide ja eriavamuste – olen lõpptulemuse üle väga rõõmus.”

EKA ja EBS’i tudengid soovivad omalt poolt tänada Loomeinkubaatorit, Baltikat, EKA’t, EBS’i aga eriliselt ka Vilve Unti ja Helen Piiri