in

Disainiöö avalikustas põneva moeprogrammi

Igal aastal septembrikuus toimuv Disainiöö pakub aastast aastasse nauditavat esteetikat igaühele. Kuid tänavu on moelembelistele eriti mõeldud – kokku on pandud põnevust tekitav programm, kus saame nautida parimate kodumaiste disainerite loomingut moeshowde, kui ka näituste näol.

Disainöö moeprogramm sammub ühes rütmis sügisese disainifestivali temaatikaga. Vaatleme piire erinevate rõivakäsitluste, siinsete moeloojate sügava fantaasia ning innovaatilisuse kaudu. Riideese ei pruugi omada pelgalt üht funktsiooni – keha katmine esteetilisel moel. Rõivas ning selle tootmine võib olla kõige muu hulgas teatud strateegiaid rakendades kohalikku majandust või lausa tervet maailma päästev meede. See võib olla ka sügavamat emotsionaalset naudingut pakkuv kunstiteos.

Disainerid katsetavad inimese suhet teda ümbritseva sfääriga, mis hõlmab muuhulgas rõivastust ehk keha katvat tekstiili ehk ruumilist riide-kompositsiooni. Pärimus kantakse edasi materjalides või hoopis mõttemallis – „jah“ unikaalsele, kodumaisele ning väärtuslikule rätsepa-tootele, mis kestab ning sobib igas hetkes igas keskkonnas. Meie disainerite eksperimendid ja loomingulised puhangud nii kohaliku kui ka kauge Aasia tehnoloogiate ning kangastega ei jää aga ainult ühekordse projekti tasandile, vaid pakuvad perspektiivikat huvi erinevatele koostööpartneritele üle maailma.

1175173_690780330951408_447578461_n

Neljapäev, 26. sept/ kl 18.00/ Marit Ilisoni näituse avamine/ HOP galerii

Neljapäev, 26. sept/ kl 20.00/ DÖ avagala ning Reet Ausi moeetendus/ Telk

Reede, 27. sept/ kl 19.30/ Xenia Joost moeetendus ning Disainioksjon/ Telk

Laupäev/ 28. sept/ kl 18.00/ Disainiöö Moekolmik/ Kultuurikatla Aed
Vajalik eel-registreerumine mood@disainioo.ee

Pühapäev 29. sept/ kl 16.00/ Moeetendus “Öörändur”/ Kultuurikatla Aed