in

Aleksander Vinogradov: ,,Eesti modellide juures hinnatakse nende heledat nahka ja heledaid silmi, mis võluvad väga paljusid.“

Aleksander on Star System Tallinna modelliagentuuri direktor ning üsna lühikese aja jooksul selles äris saavutanud palju ja omandanud vajalikud teadmised. Uurisime, mida peaks üks modellihakatis enne teadma ning millised neid nii kaugele viinud omadused on Eesti mannekeenidel.

Kui tihe rebimine on Eestis modelliagentuuride vahel? Milline on omavaheline suhtlus (kui on)?

Paari aastaga on Eesti moeturg jäänud samaks, kuid agentuure tekib aina juurde. Seega on ka konkurents tõusnud ja et oma taset hoida ning edasi areneda, on vaja häid modelle, lisaks sellele häid suhteid klientidega. Starsystem hoiab neutraalseid suhteid teiste agentuuridega. Konkurentidega ei saa olla just parim sõber, aga vaenujalal pole ka mõtet kellegagi olla.

Millised modellid on praegu n-ö moes?

Kõik oleneb sellest, kas modell on catwalk’i modell või commercial. Lavadele tahetakse ikka väga kõhnu ja pikki modelle, aga ajakirjadesse ning kataloogidesse soovitakse modelle, kes näevad terved välja. Modellis peab lihtsalt olema midagi, mis jääb moetööstuses silma. Ei piisa ainult ilusast näolapist või imepeenikesest kehast. Edukas modellis on mingi x-faktor, mis jääb meelde, olgu see siis midagi välimuses või iseloomus.

Milline on Eesti modell?

[to_like id=”4024″]

Eesti modell on nagu iga modell. Igal modellil, olenemata sellest, kust ta pärit on, on oma iseloom ja välimus. Sellegi poolest võib öelda, et tavaliselt on Eestist pärit modellid külmema iseloomuga ja väga töökad, neil on eesmärk ja nad näevad vaeva, et lõpptulemuseni jõuda. Välimuselt on Eesti modellid tavaliselt heledapäised siniste silmadega ja heleda nahaga. Nagu  üks Eesti tüdruk ikka.

Kas nii väikese riigi kohta kui Eesti, on meil palju modelle?

Kindlasti! Ja kindlasti on veel avastamata palju tulevasi häid tüdrukuid! Nad lihtsalt hoiavad ennast peidus ja arvavad, et neil ei ole potentsiaali.

Mida hinnatakse Eesti modellide juures välismaal?

Nagu eespool mainisin, siis eestlase töökust ja sihikindlust. Kindlasti ka seda, et Eesti modellid on kohusetundlikud ja ei vea enamasti agentuuri või klienti alt. Nende peale saab loota. Olenevalt turust, kuid siiski hinnatakse Eesti modellide juures nende heledat nahka ja heledaid silmi, mis võluvad väga paljusid.

Mitu arvestatavat agentuuri meil on?

Minu jaoks on Eestis ainult 3 arvestavat agentuuri. Ülejäänud agentuuridele soovin edu, aga kallid tüdrukud, olge ettevaatlikud agentuuriga liitudes!

Millised on võimalikud ohud valides valet agentuuri?

Enamikel ema-agentuuridel puudub lihtsalt kogemus modellide karjääri loomisel. 90% ema-agentuuridest pole olnud modelle, keda on hinnatud TOP-i hulka.

Agentuurid on ülekoormatud tüdrukutega ja modellid jäävad märkamatuks! Ema-agentuurid on poliitilised ja töötavad ainult kindlate agentuuridega, mis piirab modelli valikuvõimalusi. See teguviis on neil tavaliselt aga saladuseks. Skeem töötab järgmiselt: ema-agentuur võtab endale n-ö partneri (agentuuri), kuhu paigutatakse kõik enda modellid, sõltumata modelli potentsiaalist ja teistest valikuvõimalustest. Need agentuurid võtavad enamuse ema-agentuuri modellidest. Juhul, kui modellile ei sobi see agentuur, ei ole tal võimalust agentuuri vahetada, kuna tegemist on ema-agentuuri partneragentuuriga. Ja modell jääbki tagaplaanile.

Ema-agentuuride lepingud seavad tihtipeale modellile kohustusi ja piiravad otsustusvõimalusi. Kohustus töötada just selle agentuuriga, kuhu modell paigutatakse. Uued väikesed ema-agentuurid saadavad modelle suvalistesse agentuuridesse, kellega nad ei ole isiklikult tuttavaks saanud ja koostööd teinud, kasutades modelle katsejänestena. Selle põhimõtteks on testida uute agentuuride kompetentsust. Modellid riskivad enda ja enda ajaga, sest agentuuril ei ole piisavalt ressursse ega võimalusi seda ise teha!

Kui tähtis on ema-agentuuri roll ning mida peaks iga modell teadma?

Ema-agentuur on ülimalt tähtis, sest just ema-agentuurist mängib suurt rolli modelli karjääri loomisel! Kõik tüdrukud tahavad areneda, teha tööd ja tunda kindlust, et nad ei tee oma tööd niisama, vaid saavad vastavalt tasustatud. Tähtis on saada agentuuri käest head nõu, omada valikuvõimalusi, otsustada vastavalt oma vajadustele ning reisida ja hästi teenida.

Milline on hea agentuur?

Agentuuris ja ema-agentuuris on piisavalt inimesi, et hoida iga modelli kõigil eluaspektidel silma peal (scout’imine, arendamine, paigutamine, töö otsimine, reisi organiseerimine, rahandus, juriidiline osa, probleemide lahendus jne). Kõik need inimesed peaksid olema 24/7 kättesaadavad.

Ema-agentuuri koostööpartnerite number on nii suur, et see võimaldaks modelli paigutamise igale turule konkurentsivõimelise agentuuriga. Tähtis on, et ema-agentuuri agendid oleksid eelnevalt kohtunud ja näinud ära kõik elamistingimused ning töötajad ja teinud agentuuriga koostöökokkuleppe, et olla kindlel selles, et agentuur ei peta ja kohtleb modelli hästi.

Ema-agentuuril on kogemust ja ta oskab aidata modelli, et modell teeks karjääri kõikidel etappidel õiged valikud!

[/to_like]