in

Aegumatu stiiliikoon: 70ndate Bond

Pea iga tõelise mehe eeskuju on mingil eluetapil olnud alati šarmikas, hea välimusega ning uskumatult osav agent 007. Roger Moore’ga peaosas filmid on justkui seitsmekümnndate kiirkursus, mis esindavad laitmatut stiilipuhtust ning elegantsi. Kuigi nimetatud aastakümnendil valitsesid hullumeelsed moevoolud, mis tänapäeval pisut piinlikkust tekitavad, on maailmakuulus agent alati oma stiilile truuks jäänud.

Mäss hetketrendide vastu

Kui paljude meeste garderoob nägi seitsmekümnendatel välja nagu kostüümilaenutus, siis Roger Moore’i James Bond jäi ajatult stiilitruuks ning ei kaotanud oma väärikust. Kuigi väga populaarne kangas oli polüester, eelistas Bond siiski naturaalsemaid ning nahasõbralikumaid valikuid. Kuigi domineerisid suured ning värvilised mustrid, otsustas agent 007 hoopis rahulikumate värvide kasuks.

Kuidas luua Bondi stiili?

Bondi stiilinipiks oli panna suurt rõhku klassikalistele riideesemetele, kuid samal ajal jälgida ka hetkemoodi. Tulemuseks terav, kuid ajatu välimus, mis on endiselt trendikas. Tema garderoobis olid kindlal kohal pintsak, mantel, smoking ja triiksärk. Värvidest eelistas 70ndate Bond pigem neutraalseid: must, tumesinine, beež, hall, pruun ja valge.

Ka erinevad aksessuaarid polnud James Bondile võõrad. Kellele ei meenuks tema klassikalised mustad nahkkindad? Või lipsud? Muidugi ei saa mainimata jätta ka Rolexit tema käevarrel.