in

7 fakti Coco Chaneli kohta

Coco Chanel oli ja on kindlasti üks ikoonilisemaid inimesi moemaailmas. Tema nimi on tõeline kõrgmoe sümbol, kes tegi oma hiilgeajal naisterõivastuses tõelise kannapöörde. Ka temanimeline parfüüm on tänini üks populaarsemaid maailmas.

Coco Chanel populariseeris päevitunud jume. Pärast reisi Cannes’i ilmus ta Pariisi avalikkuse ette imeliselt jumekana. Sellel ajal oli ta juba väga tuntud ning kõik tahtsid temamoodi välja näha, kuna tolaaal oli moes hele nahk ning muutus meeldis kõigile.

Kindlasti üks lõbusamaid fakte Coco Chaneli kohta on see, et ta armastas enda kodu lõhnastada Chanel No 5 parfüümiga, elada elegantselt ning tuletada sellega meelde enda raske töö vilju.

Kuulsa moelooja sünninimi oli tegelikult Gabrielle Bonheur Chanel. Tuntud moeikoon alustas oma karjääri lauljana ning üks tema lemmikumaid laule oli „Qui qu’a vu Coco“, kust pärinebi tema hüüdnimi Coco.

Paljud ei tea, et Coco Chanel valmistas alguses ainult kübaraid ning seda peamiselt oma tutvusringkonnale. Lõpuks muutus äri aga nii edukaks, et naine avardas oma ampluaad ning alustas ka rõivaste valmistamist. Teda aitas selles silmarõõm Arthur Capel, kes toetas ettevõtte laienemist ning butiigi avamist rahaliselt.

1926. aastal tutvustas Coco Chanel esimesena maailmale väikest musta kleiti. Algusaastatel ta selle disaini ei muutnud, kuna see oli äärmiselt populaarne.

Coco õnnenumber oli number viis, tänu millele nimetas ta ka enda kõige populaarsema parfüümi Chanel No. 5. Asi polud mitte ainult tema õnnenumbris, vaid Coco paiskas selle lõhnaõli müügile viienda kuu viiendal päeval 1922. aastal. Coco Chanel tahtis, et inimesed keskenduksid parfüümile, mitte pudeli disainile. Sellel ajal oli moes pudeli disaini ekstravagantsus. Coco tegi esmakordselt aga midagi teistsugust ning see õnnestus.

Coco Chanel elas ajal, mil korsetid, rohked ehted, tülikalt rasked kleidid ja muu ebamugav naisterõivastus oli au sees. Ta alustas esimesena mugavate ja praktiliste rõivaste loomist. Tema kostüümid said tuntuks lihtsa lõike, materjali ja hea istuvuse poolest, mis tegi naisi kõhnemaks ilma korseti kasutamata.