in

6 põhjust olla positiivsem

Mõtle positiivselt“ on fraas, mida kuuleme võib-olla liigagi tihti. Kerge öelda, kuid mitte nii kerge ellu viia. Negatiivsed mõtted on täiesti normaalne reaktsioon tragöödiatele, valule ning ka siis, kui asjad lihtsalt kuidagi ei taha laabuda. Kuid negatiivsus võib pidurdada ka edukat elustiili. Arvad endiselt, et on võimatu end positiivselt meelestada?

Mõtle sellele, mis sul on, mitte sellele, mida sul pole.

Vaata enda ümber ning mõista, kui palju sul tegelikult on. Ei märka midagi? Mõtle uuesti ning meenuta, et alati on olemas keegi, kellel pole sedagi. Tänulikkus on lihtsaim viis olla positiivsem.

Lõpeta enda võrdlemine teistega.

Sa ajad ainult iseennast närvi. Lepi sellega, kes sa oled, liigu oma eluga edasi ning ära jaota kõiki võitjateks või kaotajateks.

Ole ambitsioonikam.

Lõpeta pooleli olevad asjad, saavuta, tee, taha! Lihtsaim viis alustada on lõpuni viia pooleliolev. Sa ei saa olla positiivne, kui sa kurdad, et sa pole midagi saavutanud. Alusta asjadest, mis tunduvad algul tühised. Väikestest saavad suured.

Hari ennast

Kunagi ei ole liiga hilja õppida ning samuti ei saa sellest küllalt. Enese harimine on tänuväärne protsess, mis mööda külge maha ei jookse. Alusta raamatute lugemisega teemadel, kus tunned, et vajad täiendamist – näiteks ssuhted, äri, ettevõtlus, tervis, kunst jne. Õpi ka teistelt: küsi enesekindlatelt ning edukatelt inimestel, mida nemad on teinud, et sinnamaani on jõudnud. Teadmine on jõud omaette ning mida rohkem sul teadmiste pagasis on, seda õnnelikum sa võiksid olla.

Ole üle

Kui su enesetunne pole just kõige positiivsem ning enesekindlus ka just laes pole, siis enda julgustamiseks hinga sügavalt sisse, tee vapper nägu ning liigu edasi.

Carpe Diem

Kirudes möödanikku ning muretsedes oleviku pärast ei vii sind kindlasti edasi ega mõju positiivselt. Võta päevast seda, mida võtta on.