in

5 põhjust, miks enda pildistamine on tegelikult päris lahe

Me võime ju vahel nalja visata nende üle, kes meeleheitlikult endast pidevalt pilte teevad ehk selfies’id. Küll nimetatakse neid eneseimetlejateks ning ilueedideks, kuid kas teadsid, et enesepildistamisel on ka väga palju positiivseid külgi?

Kontroll kõige üle

Kui tehakse grupipilte, pole sul erilist kontrolli selle üle, kuidas sa fotol välja näed. Samuti ei tea sa, kes neid pilte kunagi näevad. Ennast pildistades saad sa reguleerida valgust, asukohta, riietust, juukseid jne. Ja mis kõige tähtsam – saad fotografeerida ennast parima nurga alt.

Unustad ebakindluse

Enamasti need, kes arvavad et nad ei ole fotogeenilised, on ebakindlad iseenda suhtes. Muretsedes, millised nad küll välja näevad ja kes võiks fotot näha. Ennast pildistades ei pea sa millegi pärast muretsema. Postitades selfiesid, näitad et tunned end enda kehas hästi ning ei karda seda teistega jagada.

Tee mis tahad

Sina oled fotograaf! Peale selle, et saad end näidata parimast küljest, on sul ka võimalus kasutada pilditöötlusprogramme. Uskuge – see ei ole üldse raske. Näost punnide ja muu ebakorrektsuste peitmine on imelihtne.

Palju kasutamisvõimalusi

Paljud inimesed postitavad sotsiaalmeediasse fotosid, kus nad on peamiselt koos sõpradega, et näida populaarse ning tahetuna. Kuid selfiede postitamine näitab, et oled piisavalt enesekindel ning need on ka ideaalsed profiilifotod!

Lõbutse iseendaga!

Enda pildistamisse tuleks suhtuda kerge huumoriga, olla loov ning pisut lõbutseda. Kuid hoia piiri ning ära mine labaseks. Sa ei tea kunagi kelle kätte su telefon võib sattuda ning sinu mainet kahjustada.