in

5 märki, et sinu lemmikud meigitooted on aegunud

Paljud jumestustooted on kasutuskõlblikud kõigest mõnest kuust kuni aastani. Tihtipeale nad muudavad värvi, tekstuuri, lõhna ning ei ole enam nii katvad. Kõik see võib põhjustada erinevaid nahaärritusi ja löövet.

1. Ripsmetušš

Ripsmetušš võib olla üsna petlik – tänu tumedale värvusele ning niiskele keskkonnale võivad seal toimetada erinevad bakterid, mis võivad põhjustada põletikke ja ärritusi. Nuusuta pidevalt oma ripsmetušši ning vastiku- või bensiinilõhna järele haisev tušš viska koheselt minema! Ripsmetušš aegub 3-4 kuuga.

2. Vedel jumestuskreem

Vanaks läinud jumestuskreem muudab värvi, tekstuuri ning lõhna. Enamus vee baasil jumestuskreemid kestavad kuni aasta, õli baasil aga kuni 18 kuud. Pumbaga jumestuskreem kestab samuti kauem, kui mõni teine. Kui sinu vee baasil jumestuskreem on kuivanud pärast mõnda kuud, siis proovi lisada mõned tilgad alkoholivaba  näovett.

3. Peitepulk

Aegunud peitepulgad muudavad värvi või tekstuuri. Enamus peitepulki kestavad umbes aasta, olenevalt sellest, kas nad on vedelal kujul või pulgana. Kanna meiki alati peale puhaste kätega ning väldi enda meigitoodete jagamist, et vältida erinevaid nakkusi.

4. Huulepulk

Huulepulk on kasutuskõlbik kuni kaks aastat. Pärast seda ei ole see huultel enam nii kreemjas ning on muutnud oma tekstuuri, ka lõhn on iseloomulikult ebameeldiv.

5. Lauvärv

Lauvärvid muudavad aegudes oma värvi ning lõhna. Vaheta oma lauvärve iga 2-3 kuu tagant ning kanna värve peale alati puhaste kätega

Hoia oma jumestustooteid pimedas ning jahedas keskkonnas eemal niiskusest ning päikesest, et pikendada nende kasutuskõlblikkust.