in

Tee kehale head, tehes tutvust tervisliku vürtsimaailmaga

Teadaolevalt kasutavad inimesed liiga palju oma toidu maitsestamisel soola. Liigne soola tarbimine ei tee teadagi head meie kehale. Miks mitte teha tutvust põneva ürdi- ning vürtsimaailmaga, mis ei ole ainult maitsvad, vaid ka ülimalt tervislikud!

1. Küüslauk on üks parimate omaduste ürditaim – sellel on viirusevastased ning antibakteriaalsed omadused. Küüslauku tuntakse ka kui looduslikku antibiootikumi ning lisaks aitab ürditaim kontrollida ka kõrget kolesterooli. Küüslauk peaks olema lahutamatu sõber sinu söögitegemisel!

2. Kurkumi tervislikkusest on teadlik oldud juba sadu aastaid. Seda kasutatase laialdlaselt India, Aafrika ja Aasia köökides, et anda maitset ning värvi. Kurkumis sisaldub kurkumiin, mis puhastab maksa, on looduslik valuvaigisti ning omab antibakteriaalseid ning antiseptilisi omadusi. Seda hüvede rivi võikski jätkata!

3. Kaneel annab magustoidule omapärase ning delikaatse meki, kuid see leevendab ka liigesepõletikku ning menstruatsioonivalu. Peale selle reguleerib kaneel vereringet ning parandab kolesteroolitaset. Võid seda tarbida nii pulbri kui ka pulgakese kujul.

4. Ingver on kindlasti üks võimsamaid vürtse tervisliku toidu valmistamisel – tegemist on tõelise imerohuga! Ingveris leidub märkimisväärselt rauda, fluori, joodi ja mangaani. Ingver soojendab keha, võtab ära valu (eriti reumaatilise) ning tugevdab ja tervendab hingamiselundeid. See vürts on hea kurguvalu, oksendamise ja iiveldamise puhul ning eriti raseduse ja reisimise ajal.

5. Vana maitse- ja ravimtaim köömen aitab samuti mitme häda vastu. Köömnetee aitab parandada ja ergutada seedimist ning vähendab kõhupuhitust ja -kinnisust. Samuti soodustab köömen sapi- ja uriinieritust ning imetavatel emadel piimaeritumist. Köömen aitab ka kõrge veresuhkru ning unetuse vastu.

6. Tüümiani kasutatakse puhituse ning menstruatsioonivalude puhul, see puhastab soolestikku ja mõjub diureetikumina. Tüümianist saab teha ka teed, köha puhul mõjub hästi ka tüümianileotise lisamine vanniveele.