in

Noor eesti moedisainer Anna Viik teeb koostööd Londoni hiphopi-artistidega

Noore eesti moedisaineri Anna Viigi ja UK räppari J-flowzi koostöös valmib käesoleva aasta sügiseks interdistsiplinaarne projekt „Lines”, milles mood, disain, videokunst ja hiphop-muusika põimuvad terviklikuks moe-show’ks. Esimest killukest projektist saab näha 31. mail hiphopi-grupi Sonne Bieni kodulehel sonnebien.com esilinastuva muusikavideo näol.

Inspireeritud stigmadest skisofreenia ümber, läheneb kollektsioon meeleseisundile läbi uudse vaatenurga, kus erinevad kunstivaldkonnad käsitlevad üht ja sama konseptsiooni läbi enesele omaste vaatenurkade, tekitades seeläbi korraga mitmel tasandil töötavaid paralleelmaailmu. Poole kohaga Londonis töötav Anna Viik on moekunstile ühelt poolt konseptuaalselt lähenev noor disainer, kelle jaoks teisalt on väga oluline ka rõivamoe tehniline pool. Sidudes oma loomingut rahvusvahelise popkultuuriga, võib Anna Viiki pidada üheks paljulubavamaks nooreks eesti disaineriks, kes hetkel moeväljale sisenemas.

Kollektsiooni „Lines” esitlus on tervik Anna Viigi disainist ja J-flowzi esinemisest, mida toetavad videokunst ja koreograafia. Esitlus on plaanitud käesoleva aasta septembriks nii Tallinnasse kui Londonisse.